Весільний коровай до річниці весілля

vesilnij-korovaj-do-richniczi-vesillya

Весілля — радісна подія в житті молодят — найщасливіший день, день змін і створення, день надії і сліз, день радості і печалі.
День весілля — це момент відрахунку, а найбільше випробування для любові — час. Кожен рік проведений разом наповнює сім’ю новими враженнями, і кожного року хочеться відчути і знову пережити ті щасливі моменти, коли Ви стали одним цілим, коли Ви були безмежно щасливі і відчайдушно молоді, скільки, скільки років тому…?
От і виникає питання, яка річниця весілля у Вас, як її відсвяткувати, і що подарувати на річницю весілля.

День весілля — це зелене весілля.
Молодята можуть святкують цю подію щомісяця протягом першого року після весілля. Сім’я лиш починає розвиватися, «зеленіти». Подарунком до святкового дня може стати деревце чи кімнатна рослина, що міцнішатиме й ростиме разом із Вашими стосунками.

Перша річниця – “Ситцеве весілля”.
Ситець дуже проста тканина, це вже не святковий весільний шовк, з ситцю шиють одяг на кожен день. Так і молоде подружжя в життя якого входить буденність, починає “притиратися” один до одного. Перший рік найсладніший, він поставить всі точки над “і”. Але якщо Вам вдалося легко і щасливо прожити цей рік, сміло виймайте шампанське, яке зберегли з дня весілля, кличте друзів і святкуйте…
Молодята дарують один одному ситцеві хустинки, а родичі та друзі — ситцевий одяг, тканину на пелюшки.

Друга річниця – “Паперове весілля”.
Подружні стосунки ще не міцні, а відносини рвуться легко, як папір. Дарують записники, книги, блокноти, фотоальбоми або …паку грошей.

Третя річниця – “Шкіряне весілля”.
Шкіру так легко, як папір не порвеш, вона еластична і гнучка, а це значить що подружжя навчилися ладити один з одним і гнучко підлаштовуватися.
Дарувати прийнято будь-які речі зі шкіри: гаманці, портмане, паски, сумки, шкіряні плащі або портфелі.

Четверта річниця – “Лляне весілля”.
Льон символізує довговічність, міцність і достаток . Льон набагато міцніший за ситець, а значить і відносини у подружжя стали більш міцними і стабільними.
Дарують лляні рушники, скатертини, простирадла тощо.

П’ята річниця – “Дерев’яне весілля”.
Перший серйозний юбілей. Нарешті стосунки міцні, як дерево. Як кажуть, Ви приросли один до одного корінням. А ще дерево — символ життя, цвітіння й родючості.
Подарунки на дерев’ яне весілля можуть бути не дуже дорогими: дерев’яний посуд, шкатулки, дерев’яні прикраси, дрібні предмети меблів.

Шоста річниця – “Чавунне весілля”.
Перша з “металевих” річниць, відносини вже міцні як метал, але одночасно і крихкі. Цю річницю святкують вдома, у тісному сімейному колі: батьки, найближчі друзі.
Дарувати можна все, що завгодно, вироблене з чавуну: від пателень до художнього литва.

Сьома річниця – “Мідне весілля”.
Чоловік і дружина дарують один одному мідні гроші, як запорука дзвінкого щастя.

Восьма річниця – “Бляшане весілля”.
Це саме той час, коли Вашим стосункам слід додати блиску. Тому на річницю дарують блискучі предмети домашнього вжитку: форми для випічки, таці ,тощо.

Дев’ята річниця – “Фаянсове весілля”.
На цю річницю дарують вироби з фаянсу та кришталю.

Десята річниця – “Трояндове весілля”.
В цей день чоловік дарує дружині 11 троянд — 10 червоний, як символ кохання і 1 білу — як символ надії на наступне десятиріччя. Дружина одягає одяг чи прикраси рожевого кольору, додає троянду в зачіску, а постіль встилає пелюстками троянд. Це одне з найромантичніших і найяскравіших сімейних свят. Гості приносять троянди, як символ прекрасних років, прожитих разом.

Одинадцята річниця – “Сталеве весілля”.
Свідчить про загартовані та міцні стосунки. Дарують різноманітні сувеніри із сталі, а також електроінструменти.

Дванадцята річниця – “Нікелеве (шовкове) весілля”.
Змістом святкування є оновлення відчуттів, нагадування про те, що треба наводити блиск. На цю річницю дарують нікелевий посуд та вироби з шовку.

Тринадцята річниця – “Мереживне весілля”.
На тринадцятому році спільного життя плететься, як мережево, перетворюючись на красиве плетіння. Дарують подарунки з мережива, вироби зв’язані з тонкої вовни.

Чотирнадцята річниця – “Агатове весілля”.
Агат символ здоров’я та благополуччя. Подаруйте один одному агатові прикраси або фігурки зі слонової кістки.

П’ятнадцята річниця – “Скляне весілля”.
Подарунки — скляний посуд, як натяк, що стосунки повинні і надалі лишитися прозорими і чистими, як скло.

Сімнадцята річниця – “Олов’яне весілля”.

Вісімнадцята річниця – “Бірюзове весілля”.

Дев’ятнадцята річниця – “Криптонове весілля”.

Двадцята річниця – “ Порцелянове весілля”.
Знаменує собою новий етап в житті подружжя, коли діти вже подорослішали, і подружжя знову може приділяти більше уваги один одному. Стіл сервірують новим порцеляновим посудом, оскільки від подарованого в день першого весілля, не залишилося і згадки.

Двадцять перша річниця – “Опалове весілля”.

Двадцять друга річниця – “Бронзове весілля”.

Двадцять третя річниця – “Берилове весілля”.

Двадцять четверта річниця – “Атласне весілля”.

Двадцять п’ята річниця – “Срібне весілля”.
Свято для всієї родини ( діти дорослі, онуки). Ваші стосунки вже такі міцні, як срібло, з роками вони стають лише міцнішими і прекраснішими, як старовинне срібло. В цей день поруч з золотими обручками одягають срібні.

Двадцять шоста річниця – “Нефритове весілля”.

Двадцять сьома річниця – “Весілля червоного дерева”.

Двадцять дев’ята річниця – “Оксамитове весілля”.

Тридцята річниця – “Перлинове весілля”.
Перли – це символом чистоти, досконалості і високих почуттів, справжні перли ніколи не меркнуть. А 30 років як 30 перлин, нанизані на нитку часу. Цього дня чоловік підносить дружині перлове намисто.

Тридцять четверта річниця – “Бурштинове (янтарне) весілля”.
Бурштин (янтар) – магічний камінь, він повинен пролежати декілька століть, аби з смоли перетворитися на прозий жовтогарячий камінь. Так і сім’я до цього ювілею стає зразковою. Можна подарувати янтарні браслети, запонки і інші прикраси з янтару, сувеніри, статуетки і вази з янтарною обробкою.

Тридцять п’ята річниця – “Полотняне весілля”.
Ви так довго живете разом, що зносилося навіть полотно.У дарунок підносять полотняні скатерті, серветки, покривала, рушники і простирадла.

Сорокова річниця – “Рубінове весілля”.
Рубін здавна вважали символом кохання і крові. Рубін нагадає подружжю про пристрасне коханння, яке колись об’єднало їх , яке вони зберегли і пронесли у своєму сердці все життя. Цей ювілей говорить і про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. Цього дня прекрасним дарунком для дружини стане перстень з рубіном від люблячого чоловіка.

Сорок п’ята річниця – “Сапфірове весілля”.
Символом цієї річниці є камінь вірності – сапфір. Вважається, що цей камінь не лише позбавляє від важких дум, але і освіжає відчуття, додає сили для боротьби з негодами і хворобами. Цього дня подружжю дарують ювелірні вироби з сапфіром. Окрім цього, цей ювілей святкується разом з друзями, які були разом з подружжям всі ці роки.

П’ятдесята річниця – “Золоте весілля”.
Найважливіша річниця весілля — пів віку прожито разом. Одна душа, серце одне на двох, абсолютне взаєморозуміння. Запрошують рідних і близьких, дітей, внуків і правнуків, друзів, які були завжди поруч. В день 50 річниці весілля можна влаштувати повторний обряд одруження.
Подружжя обмінюється новими золотими обручками. А свої обручки, як знак вірності і щастя, дарують неодруженим внукам чи правнукам.

П’ятдесят п’ята річниця – “Смарагдове весілля”.
Смарагд символізує вірність і чистоту, гармонію і заспокоєння. На цю річницю прийнято дарувати прикраси з смарагду.

Шістдесята річниця – “Діамантове весілля”.
Діамант вважається королем коштовних каменів завдяки своїй вишуканій красі, прозорості і міці. Тому він символізує непорушність і вічність. Стосунки між подружям такі ж міцні і сяючі, як діамант. Цього дня обручки прикрашають діамантами.

Шістдесят п’ята річниця – “Залізне весілля”.
Залізо — метал, хоч і недорогоцінний, але необхідний для життя, як повітря. Подружжя, яке прожило разом 65 років потребують один одного, як ковток повітря.

Сімдесята річниця – “Платинове (вдячне) весілля”.
Найкращий подарунок — увага, а також те, що може зробити зручним і комфортним життя щасливих довгожителів.

Сімдесят п’ята річниця – “Коронне весілля”.
Подружжя, яке прожило стільки часу разом ,заслуговує на королівську пошану.

Вісімдесята річниця – “Дубове весілля”.
Сімейне життя триває так довго, як живе це дерево. В якості подарунка ювілярам чудово підійдуть вироби з дуба.

Сота річниця – “Стопудове (червоне) весілля”.
100 років разом!
Назву для такої річниці придумали зовсім недавно подружжя-довгожителі Агаєви з Азербайджану: 126-річний Ніфтулла і його 116-річна дружина Балабєїм. Вони прожили разом ціле століття.
Дай Бог і Вам дожити до червоного весілля в доброму здоров’ї!

0 Мнений

Анна Борзенкова

Оставить ваше мнение