Насіння льону для шлунка і кишечника: як приймати і рецепти

nasinnya-lonu-dlya-shlunka

У різних лікувальних практики з найдавніших часів застосовують насіння льону для шлунка і лікування кишечника. Для шлунка їх користь виражається в благотворному впливі на внутрішні стінки, що полегшує самопочуття при гострих недугах і запаленнях. Крім цього, обволікає стінки органу слиз має антисептичний склад, що знімає симптоми і перешкоджає проникненню шкідливої мікрофлори.

З цієї статті ви дізнаєтесь:

  • 1 Насіння льону для шлунка
    • 1.1 Льон для шлунка: користь і шкода для організму
  • 2 насіння льону для шлунка і кишечника: як приймати і рецепти лікування
    • 2.1 як заварювати насіння льону для шлунка
    • 2.2 як правильно заварити насіння льону для шлунка: від гастриту
    • 2.3 Насіння льону при болях у шлунку і при виразці шлунку
    • 2.4 насіння льону для шлунка, кишечника і при підвищеній кислотності шлунка
    • 2.5 Протипоказання

Насіння льону для шлунка

Льон – однорічна трав’яниста рослина, при дозріванні якого всередині суцвіть виростає приблизно 10 насіння. Особливий хімічний склад робить їх дуже корисними як для харчування, так і для лікарського застосування. Основу кулінарної та гастрономічної характеристики становлять поліненасичені кислоти, полісахариди, протеїни, лігнани, вітаміни і мінерали, що входять до складу насіння.

Насіння льону для шлунка

Зазвичай льон для шлунка використовують у вигляді відварів, настоянок або каш, куди з насіння переходить частина супутніх речовин. Завдяки цьому дані препарати володіють наступними властивостями:

  • противірусні;
  • знезаражувальні;
  • ранозагоювальні;
  • антисклеротичні;
  • знеболюючі.

Таким чином, вживаючи насіння льону для шлунка можна більш широко впливати на травну систему, оздоровлюючи інші її відділи.

Льон для шлунка: користь і шкода для організму

Однак лікування шлунка насінням льону базується на іншому компоненті складу – виділяється при замочуванні слизу. Ця желеподібна субстанція обволікає стінки шлунка, створюючи перешкоду для роздратування запалених або відкритих ділянок кислотним середовищем самого органу. Крім того, вона знижує секреторну функцію, за рахунок чого знижується активність виділення шлункового соку.

Вважається, що насіння льону підходять для лікування гастриту будь-якій стадії. Лікарське співтовариство погоджується з безпекою продукту, але наполягає на тому, що для спокійного додавання в раціон потрібно пройти повне обстеження. Справа в тому, що наявність патологій або хвороб, пов’язаних з видільною системою, нирками чи печінкою, є протипоказанням до поїдання льону.

Додатковий ефект виражається в очисних функціях насіння. Лляне насіння для шлунка важливо тому, що стимулює і підтримує виведення токсинів і харчового баласту. Це значно полегшує роботу системи і підвищує якість засвоєння їжі.

Як приймати і рецепти лікування

Для полегшення болю та захисту запалених ділянок слизової шлунка можна приймати слиз, що виділяється насінням при заварюванні. Для її приготування потрібно залити літром окропу 3 столові ложки насіння, накрити каструлю рушником і прибрати настоюватися на 8-10 годин. Найкраще ставити на ніч, щоб прийняти засіб вже вранці. Отримане кількість відвару потрібно пити ? склянки протягом за 20 хвилин до прийому їжі. Протягом місяця необхідно щодня робити новий настій і продовжувати приймати навіть при зникненні болю.

Як правильно заварити насіння льону для шлунка: від гастриту

Як заварювати насіння льону для лікування шлунку від гастриту — інший спосіб лікування пропонує 3-4 рази на добу приймати слизову настоянку, приготовану так: 1 ст. л. насіння залити склянкою води і вариться на тихому вогні протягом 5 хвилин після закипання, а потім 2 години настоюється під кришкою.

Ефективність лікування залежить і від побічних факторів, тому слід обмежити, а краще повністю виключити, смажену або борошняну їжу, гостре, алкоголь, сигарети.

Насіння льону при болях у шлунку і при виразці шлунку

Перед тим як приготувати насіння льону для лікування шлунку їх обов’язково треба перебирати та промивати, оскільки сировина можуть потрапляти камінці і сміття.

При виразці слід взяти 2 ст. л. чистого продукту і і залити в термосі 0,5-0,6 л окропу. Збовтати і настоювати 2 год у закритому термосі, струшуючи кожні 30 хвилин. Підігрітий настій треба пити по ? склянки за годину до прийому їжі 3-4 рази на день. Бажано готувати новий настій щодня. Лікування триває 7-10 днів.

Насіння льону фото

Кисіль для лікування виразки роблять так:

  1. 200 грам промитих насіння висипають у каструлю і заливають 1,5 л гарячої води.
  2. Поставити на вогонь. Після закипання зняти пінку.
  3. Зменшити вогонь і варити 20 хвилин.
  4. Закрити каструлю і замотати рушником на 1 годину.
  5. Процідити кисіль і, при необхідності, підсолодити.

Отриманий засіб потрібно протягом 3-4 днів пити по 200 мл не менше 3 разів на день. Через кожні 3-4 дні прийому слід робити 2-тижневу перерву.

Насіння льону для шлунка, кишечника і при підвищеній кислотності шлунка

Очищення кишечника насінням льону відбувається за рахунок проносного ефекту та ефективної абсорбції. Перше сприяє активному видалення харчового баласту з системи, а друге – виведенню токсинів і шлаків попутно з харчовими волокнами, захоплюючими їх. При розбуханні вони утворюють щітку середньої жорсткості, яка не тільки збирає харчові залишки, але й надає масаж стінок органів, стимулюючи кровообіг.

Льон для кишечника застосовується одним з наступних способів:

  1. З ранку злити склянкою окропу столову ложку насіння і накрити кришкою. Випити слизову рідина ввечері разом з разбухшими насінням. Після щоденного прийому протягом 3 тижнів потрібно зробити місячну перерву. При бажанні відновити цикл.
  2. Приготувати на водяній бані відвар з 3 л води і склянки лляного насіння (~2 години). Остудити, процідити і пити по півсклянки в теплому вигляді за півгодини перед прийомами їжі, а також перед сном.
  3. Залити В термосі 2 ложки насіння 0,5 л окропу, закрити і дати настоятися 10 годин. Пити аналогічно попереднім рецептом.
  4. Протягом місяця на сніданок випивати склянку кефіру з ложкою насіння. На другий тиждень подвоїти кількість насіння. З третього тижня і до кінця місяця додавати по 3 ложки.

Протипоказання

Важливо!
У насіння льону практично немає протипоказань. Негативні наслідки можливі при індивідуальній непереносимості і, звичайно, при зловживанні продуктом. Тому дотримання дозування дуже важливо. Фахівці кажуть, що людині краще з’їдати не більше 50 г лляного насіння на добу.

Рекомендується повна відмова від цього продукту при холециститі, цирозі печінки, сечо – та жовчнокам’яної хвороби, панкреатиті. В цілому, попередня консультація з лікарем обов’язкова навіть при відсутності явних протипоказань.

Спробуйте насіння льону від кращих світових виробників!

0 Мнений

Анна Борзенкова

Оставить ваше мнение