Квасоля калорійність, скільки калорій у звареній квасолі

kaloriynist-kvasoli

Калорійність квасолі – 292 ккал.

Білки: 21, 03 г.

Жири: 2 г.

Вуглеводи: 54, 53 г.

Як часто ви їсте квасоля? Калорійність плодів цього бобової рослини не повинна вас насторожувати, оскільки якщо вживати її в помірних кількостях, але регулярно,вона надасть тільки позитивний вплив на здоров’я. Квасоля входить в десятку найбільш корисних продуктів в світі.

Знайомству з квасолею ми всі зобов’язані Колумбу: на відкритих ним землях її вирощували вже дуже давно. Після вона була завезена в Європу, де її розсмакували і вивчили корисні властивості. З давніх часів знали, що страви з квасолі не тільки ситні, але і корисні. Сьогодні можна спостерігати бум на корисну їжу і квасоля зокрема.

Корисні властивості квасолі

Видів квасолі існує дуже багато – до 200. Всі вони відрізняються один від одного кольором зерен, смаком, розміром. Найпопулярніша в Європі – мабуть, стручкова квасоля. У нас же прижилася більше біла і червона, яку ми звикли додавати в салати, борщі, плов, готувати з неї гарніри і закуски.

Корисні властивості квасоліКвасоля відрізняється збалансованим складом поживних речовин. У ній досить багато рослинного білка, який за своєю цінністю лише трохи поступається білку тварині. У білку квасолі багато незамінних. які добре засвоюються людським організмом.

У квасолі зовсім небагато жиру (і той корисний) і багато корисних «повільних» вуглеводів. У зв’язку з цим калорійність квасолі вареної становить близько 300 ккал на 100 г страви. Однак калорії ці не такі небезпечні, як може здатися: у квасолі багато клітковини, за рахунок якої відбувається швидке перетравлювання, і не всі калорії засвоюються. До того ж, за рахунок поживності страви з квасолі насичують і малої порцією. Якщо додати до квасолі низькокалорійних інгредієнтів, вийде ситне і корисне блюдо.

У квасолі багато важливих мінеральних речовин: фосфору, кальцію, магнію, цинку, сірки, міді. Дуже корисна квасоля при анемії. Багато в ній вітамінів групи В, вітаміну А, С, РР. Дуже багато в плодах цього бобового вітаміну Е – це відомий антиоксидант, який захищає судини і серцевий м’яз від хвороб.

Вживання квасолі покращує зір, стан шкіри і нігтів, підвищує настрій і загальний тонус. Квасоля використовують при захворюваннях нирок, так як плоди бобової рослини володіють делікатним сечогінну дію.

Квасоля відновить ваші сили і при сильному перевтомі: можна використовувати в цілях відновлення і саму квасолю, і відвар з неї. Корисні бобові при хворобах печінки, серця, шлунково-кишкового тракту. Рослина володіє сильними антибактеріальними властивостями, що робить його цінним ліками в лікуванні захворювань ротової порожнини, шлунка та інших.

Однак, радісно включаючи в свій раціон страви з квасолі, потрібно пам’ятати про твC що при неправильному приготуванні вона може посилити газоутворення в кишечнику. Щоб позбутися цього неприємного властивості квасолі, під час приготування потрібно додавати трохи м’яти.

Квасоля при схудненні

Так як квасоля – це насичений білком продукт, вживати її з іншими джерелами білка небажано. Щоб отримати від квасолі тільки користь, включати в свій раціон її можна 2-3 рази на тиждень.

Американські вчені виявили, що квасоля блокує засвоєння крохмалю, а також що квасоля вирівнює баланс холестерину в крові. Це робить плоди бобової рослини дуже корисними для схуднення, адже вони ще й надовго втамовують голод, в результаті чого ви не зриваєтеся на перекуси.

Розуміючи, скільки калорій в вареної квасолі, ви зможете додавати до неї тільки низькокалорійні інгредієнти. Найсмачніше, мабуть, вживати варену квасолю з соняшниковою або оливковою олією, однак це додасть занадто багато калорій. Тому ті, хто сидить на дієті, придумали, як вийти з положення: приготувати низькокалорійний салат з квасолею. який заправляється сумішшю з кількох крапель рослинного масла, яблучного оцту і приправ.

Прекрасно поєднується квасоля з сирним сиром – корисним і низькокалорійним.

Що стосується консервованої квасолі – її потрібно навчитися правильно вибирати. Уважно читайте на етикетці, що додано в квасоля в процесі приготування: чи є в ній цукор, крохмаль, борошно й інші не потрібні вам інгредієнти. Якщо це червона квасоля, калорійність її приблизно 100 ккал (в процесі консервації квасоля сильно розварюється, тому втрачає частину корисних і поживних властивостей).

Якщо ви вирішили самі з’єднати різні продукти, щоб у вас вийшло смачне і корисне блюдо, обов’язково перевіряйте калорійність кожного інгредієнта: деколи багато калорій ховається в тих продуктах, до яких ми сильно звикли і не підозрюємо про приховані калоріях в них. Скористайтеся повною таблицею калорійності продуктів.

0 Мнений

Анна Борзенкова

Оставить ваше мнение