Екзема на обличчі: фото, стадії, лікування

ekzema-na-oblichchi-foto-stadi%d1%97-likuvannya

Екзема на обличчі – це широко поширене запальне захворювання шкірних покривів людини.

Характеризується наявністю на обличчі різних висипань, гіперемії, лущення і набряком. Найчастіше уражаються підборіддя, щоки, носогубний трикутник, рідше – повіки.

Екзема зустрічається у людей різного віку, відноситься до категорії мультифакторных хвороб.

Причини і ознаки захворювання

Екзема відноситься до розряду мультифакторных захворювань, тобто причини, здатні спровокувати хворобу, численні. Причини захворювання можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми.

Зовнішні причини розвитку екземи – це ті чи інші хімічні речовини, з якими протягом життя контактує людина.

Так, дуже часто екзему провокує побутова хімія (мило, пральні порошки), косметичні засоби (як декоративна косметика, так і косметика по догляду), одяг із синтетичних матеріалів, прикраси.

Також екзема на обличчі може стати наслідком вживання неякісної їжі з великою кількістю барвників, емульгаторів, прийому фармацевтичних засобів, особливо антибіотиків.

Внутрішні причини розвитку екземи – це низький імунітет, дисбактеріоз, авітаміноз, паразитарні та інфекційні захворювання, а також збої в роботі ендокринної системи.

Важливо!

Олена Малишева: “Людям страждаючим від екземи, потрібно запам’ятати один простий рецепт.
Він позбавить їх від цієї неприємної хвороби всього за 7 днів! Записуйте – беремо 1 ст. ложку…”

До внутрішніх причин можна також віднести генетичну схильність, різні патології вагітності і навіть штучне вигодовування.

Виглядає хвороба дуже неестетично (особливо в період загострення), її симптоми досить яскраво виражені.

Загальні симптоми захворювання:

  • почервоніння шкіри на обличчі;
  • набряклість;
  • різні за видом висипання;
  • лущення (див. фото);
  • гнійники;
  • утворення кірочок.

Також хворі, як правило, погано сплять, хронічно втомлюються і втрачають апетит. Маленькі діти стають дуже неспокійними, постійно плачуть.

Цікаво, що захворювання різних ділянок шкіри особи проявляється по-своєму. Так, якщо вражені повіки, то вони сильно товщають, сверблять і лущаться.

Якщо екзема локалізована на губах, то губи постійно пересихають і розтріскуються, періодично кровоточать.

Для кожної з стадій захворювання характерні свої симптоми.

На сьогоднішній день прийнято виділяти 5 стадій розвитку екземи:

  • початкова (еритематозна) стадія має такі симптоми, як: почервоніння та легка набряклість шкіри, свербіж; початкова стадія зазвичай триває дуже короткий проміжок часу і швидко переходить на наступний етап;
  • вузликова (папульозний) стадія характеризується появою на ураженій ділянці шкіри червоних вузликів;
  • везикулезная (мокнуча) стадія передбачає переродження вузликів в пухирці з серозним вмістом, які періодично розкриваються, в результаті чого розвивається ерозія, а уражену ділянку шкіри постійно мокне;
  • крустозная (суха) стадія характеризується висиханням уражених ділянок шкіри; на місці мокнучих ранок утворюється суцільна суха скоринка;
  • сквамозна стадія – остання, характеризується отпаданием кірок і нормалізацією зовнішнього вигляду шкіри.

Таким чином, захворювання циклічно. Один цикл може тривати один тиждень, а може півроку.

При цьому одночасно на шкірі людини можна спостерігати прояви екземи відразу декількох стадій (наприклад, і мокнучі ранки, і сухі кірки). Медики ту чи іншу стадію захворювання виставляють виходячи з того, ознак якій стадії більше.

За характером перебігу захворювання виділяють гостру, підгостру і хронічну екзему. При гострій формі хвороби всі ознаки виражені дуже яскраво, а тривалість вищеописаного циклу не перевищує 6 тижнів.

При підгострій формі стадія мокнутия виражена не сильно, цикл захворювання становить 2 – 4 місяці. При найбільш поширеною хронічній екземі один цикл постійно змінює інший: періоди ремісії чергуються з періодами загострень.

Екзема на обличчі може бути істинною, професійної і себорейної. При істинної екземі симетричні висипання, найчастіше локалізуються на щоках і скронях.

При професійній екземі висипання можуть бути несиметричні і локалізуються там, де хворий контактував з алергеном.

При себорейної екземі висип і лущення шкіри найчастіше з’являється уздовж лінії росту волосся.

Знайдений ГОЛОВНИЙ ВОРОГ екземи! Будь-яка ступінь такої неприємної хвороби піддається лікуванню цим простим, але ефективним методом. Потрібно просто заварювати 300 мл…

Діагностика та лікування

Навіть дуже досвідчені дерматологи після одного огляду і опитування пацієнта діагноз «екзема» не виставляють. Справа в тому, що симптоми, подібні до симптомів екземи, зустрічаються і ряду інших захворювань.

Це, наприклад, можуть бути різні види дерматитів або навіть псоріаз. У зв’язку з цим діагностика захворювання передбачає обов’язкову здачу крові на алергени, а також дослідження зіскрібка з ураженої ділянки шкіри (останнє дозволяє визначити наявність грибкових інфекцій).

Лікар також може призначити гістологічне дослідження тканини з ураженої ділянки, щоб переконатися, що недуга не носить аутоімунний характер.

Тільки дотримання всіх цих заходів гарантує, що лікування буде дійсно коректним.

Лікування екземи, де б не було локалізовано захворювання, завжди має бути комплексним. Однак перш ніж починати лікувати недугу, слід усунути провокуючі його чинники.

Приміром, якщо прояв екземи на обличчі викликано використанням того чи іншого косметичного засобу, даний засіб та його аналоги не слід більше використовувати.

Якщо ж причина в інших захворюваннях, наприклад, у наявності паразитів, то перш ніж лікувати екзему, потрібно позбутися від паразитарної інфекції.

Відео:

Коли провокуючий фактор усунутий, можна починати безпосереднє лікування екземи. Як правило, лікування екземи проводиться в декількох напрямках.

Це прийом антигістамінних засобів, застосування гормональних і негормональних мазей (також при необхідності застосовується мазь, що містить антибіотики), иммуномодуляция, дотримання спеціальної гіпоалергенної дієти та ведення здорового способу життя.

Лікування екземи на обличчі передбачає використання розчинів з хлористим кальцієм (10 %), бромнистым натрієм (10 %) і гіпосульфітом натрію (20 %).

Також показані ін’єкції з аскорбіновою кислотою, ціанокобаламіном і тіаміном. Дані заходи дозволяють знизити чутливість організму до дратівливих чинників.

На завершальній стадії захворювання колють ретинол, який прискорює процеси завершення і епідермізаціі.

Лікувати хворобу початкових стадій слід з використанням примочок на основі нітрату срібла або резорцину, надають антисептичну дію та знімають запалення.

Лікувати недугу на стадії мокнутия складніше всього. У цей час необхідні компреси з антибактеріальним розчином, глюкокортикостероїди.

Відео:

І, звичайно ж, лікування захворювання, що неможливо без коштів місцевого впливу, які можуть мати таку форму, як мазь, гель, крем.

При цьому, щоб лікувати недугу, слід застосовувати як гормональну (але в невеликих кількостях і певний проміжок часу), так і негормональную мазь.

Серед гормональних засобів зовнішнього впливу найбільш популярні: «Преднізолонова мазь» (0,5 %) та мазь «Локоїд» – ці препарати практично не мають обмежень у використанні, показані навіть дітям та вагітним жінкам.

Быстродейственные препарати, які використовують в особливо запущених випадках і застосовують лише обмежений проміжок часу під наглядом спеціаліста – мазь «Дермовейт», мазь «Галцинонид», а також крем-мазь «Адвантан».

Як вже згадувалося, лікування екземи на обличчі передбачає використання і негормональних препаратів зовнішньої дії.

Так, на початкових етапах хороші результати дає застосування таких засобів, як индометациновая мазь, мазь Мещерського.

В стадіях мокнення і утворення кірок показані «Эплан», «Пантенол», які мають пом’якшувальним ефектом і сприяють швидкому загоєнню ранової поверхні.

Перевага негормональних мазей в тому, що їх можна використовувати тривалий час.

Відео:

Якщо в ході лабораторних досліджень було виявлено приєднання інфекцій, призначаються «Экзодерил» і «Лостерин» – мазі на цинковій основі з антибактеріальним компонентом.

Наостанок зазначимо, що прогноз на повне лікування хронічної екземи несприятливий.

У зв’язку з цим, щоб не допустити переходу хвороби в хронічну форму, краще починати лікування недуги на ранніх стадіях. У цій ситуації від недуги можна позбутися назавжди.

0 Мнений

Анна Борзенкова

Оставить ваше мнение