Відпустка по догляду за дитиною для бабусі

vidpustka-po-doglyadu-za-ditinoyu-dlya-babusi

У працівниці бюджетної установи невістка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, народила другу дитину. Чи має бабуся право на використання відпустки для догляду за дитиною до трьох років як пенсіонерка, що працює?

Чи має така працівниця право оформити відпустку для догляду за першою дитиною до досягнення нею трьох років (залишилося 8 місяців), якщо невістка не вийде на роботу, а перебуватиме у відпустці для догляду за другою дитиною?

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Як зазначено у ст. 181 Кодексу законів про працю України та ст. 20 Закону України «Про відпустки», відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Слід мати увазі, що у випадку, коли жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, народила другу дитину, їй оплачується листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами. При цьому відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами не оформляється. Наказ про надання відпустки для догляду за другою дитиною має бути видано з наступного дня після дати виповнення першій дитині трьох років. Чинним законодавством не передбачено оформлення одночасно двох відпусток для догляду за першою та другою дитиною віком до трьох років.

Зауважимо, що відповідно до ст. 179 КЗпП та ст. 18 Закону України «Про відпустки»відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та одним із прийомних батьків.

Зазначеним особам для оформлення відпустки за місцем роботи необхідно подати такі документи:

— заяву про надання відпустки для догляду за дитиною;

— копію свідоцтва про народження дитини;

— довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона приступила до роботи в умовах повного робочого часу, до закінчення відпустки для догляду за дитиною;

— довідку з органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку їй припинено (із зазначенням дати);

— документ, що підтверджує споріднення (за можливості).

За обставин, наведених у запитанні, працівниця (бабуся) не може піти у відпустку для догляду за дитиною до трьох років, оскільки чинним законодавством не передбачено використання відпустки для догляду за дітьми віком до трьох років, народженими однією матір’ю, одночасно двома застрахованими особами.

Таким чином, якщо мати дитини перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку, надання такої відпустки бабі (іншим особам) для догляду за першою дитиною в цей самий період підстав немає, тому як така особа не може надати довідку з місця роботи матері про те, що вона стала до роботи, і довідку з органу праці та соціального захисту населення про те, що мати не одержує допомоги по догляду за дитиною.

Слід наголосити, що трудовим законодавством не заборонено надання зазначеної відпустки працівниці, яка є пенсіонером за віком.

Отже, якщо у випадку, наведеному у запитанні, працівниця (бабуся) надасть довідку з місця роботи матері дитини (невістки) про те, що вона працює, і довідку з органу праці та соціального захисту населення про те, що виплата допомоги по догляду за дитиною такій матері припинена, вона (бабуся) матиме право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

0 Мнений

Анна Борзенкова

Оставить ваше мнение

Your email address will not be published. Required fields are marked*