Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Історія

 

 


Дніпродзержинськ (до 1936 року - м. Кам'янське) - місто обласного підпорядкування, розташоване на правому і лівому берегах Дніпра (точніше - Дніпродзержинського водосховища), у середній його течії, нижче греблі Дніпродзержинської ГЕС, за 35 км на захід від Дніпропетровська.

Територія міста складає 13,8 тис. га. Населення на 1 січня 2011 року нараховує 250,2 тис. осіб.

За часів існування Нової Січі Кам'янське входило до складу Кодацької паланки. Перша письмова згадка про село датована 1750 роком. У 1884 році в селі зводиться шпалопросочувальний завод, поруч з ним - залізнична станція Тритузна, яка з'єднувалася зі станцією Запоріжжя (нині - ст. Баглій). Доступність криворізької залізної руди та донецького вугілля привернула увагу іноземного капіталу. У 1887 році польські, бельгійські та французькі акціонери створюють Південно-Російське Дніпровське металургійне товариство, яке будує в с. Кам'янське металургійний завод (перша доменна піч задута в 1889 році). У 1897 році Кам'янське одержало статус міста. Основний етап в історії робітничого міста пов'язаний з відбудовою Дніпровського металургійного заводу, який в 1925 році став працювати за повним   металургійним циклом. У 1936 році Кам'янське було перейменоване в Дніпродзержинськ.

 

 


Промисловий комплекс міста складають 48 найбільших підприємств, які належать до 10 галузей промисловості, переважно металургійної і хімічної, а також машинобудівної, виробництва будівельних матеріалів, електроенергетичної, деревообробної, харчової, легкої, поліграфічної та інших галузей народного господарства. Найбільші з них - відкриті акціонерні товариства "Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського", "ДніпроАзот", "Дніпровагонмаш", "Баглійкокс", "Дніпродзержинський коксохімзавод", Придніпровський хімічний завод.

 

Підприємства металургії та хімічної промисловості дають 80% продукції, яка виробляється в місті. Найважливіші види продукції: чавун, сталь, прокат, цемент, кокс, мінеральні добрива, електроенергія, магістральні і промислові вагони. З'явилися і нові види продукції, у тому числі - автобуси. Серед найважливіших видів промислової продукції забезпечено приріст виробництва сталі (102,2 %), коксу (101,7 %) та прокату (103,9 %).

 

Історія Дніпродзержинська тісно пов'язана з його найбільшим підприємством - Дніпровським металургійним комбінатом ім. Дзержинського, де працюють понад 20 тис. жителів міста. Після спаду в останні 2-3 роки підприємство поступово набирає оберти.

Значний промисловий потенціал міста залишається не повністю задіяний. Економічна криза важко відобразилася на роботі практично всіх підприємств. Але, напружено працюючи, вони опановують випуск нової продукції, наближуються до колись досягнутих рубежів.

Працюють 5 проектних та науково-дослідних установ. Одним із провідних є Український державний науково-дослідний проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу (УкрДІАП). Інститут здійснює модернізацію діючих, проектування нових виробництв у хімічній промисловості і суміжних галузях. За проектами інституту на території СНД та далекого зарубіжжя збудовано понад 100 агрегатів, з них 31 - в Україні. Також у місті працює Державний проектний інститут "Дніпродзержинськцивільпроект", який має майже 55-річний досвід виготовлення проектно-кошторисної документації на забудову міста. У 1998 році Керівна рада Національного інституту маркетингу США присудила ДПІ "Дніпродзержинськцивільпроект" "Гран-прі Америки 1998 року за якість і обслуговування". Переможець визначений на основі світових ринкових досліджень і результатів голосування споживачів продукції та послуг.

 

 

 

Дніпродзержинськ відомий в Україні і за кордоном не тільки як велике індустріальне місто, один із промислових центрів Придніпров'я, але й як місто давніх культурних традицій. Тут працюють Дніпродзержинський російський музично-драматичний театр, музичне училище, 6 музичних і художня школи, 7 палаців культури і клубів, 4 кінотеатри, 23 бібліотеки, 19 музеїв, серед них один - державний (музей історії міста з культурно-виставочним центром), інші працюють на громадських засадах, три з них мають звання народних.

Широко відомі художні самодіяльні колективи: заслужена народна капела бандуристів, заслужений ансамбль народного танцю "Дніпро", народний цирковий колектив "Арена сміливих", дитячі хореографічні колективи "Зіронька", "Дніпровські зорі", "Веселка", ансамбль естрадного танцю "Варіант", а також народний ансамбль бального танцю "Елегія".

 

 

 

 

 

 

Сектори з обслуговування міст та районів:
Інші підрозділи:
 
Опитування

"Щоб Ви запропонували для поліпшення стану безпеки дорожнього руху?"

збільшити штрафи (відповідальність) за порушення ПДР
удосконалити дорожню інфраструктуру та організацію дорожнього руху
проводити роз’яснювальну роботу за допомогою ЗМІ та соцреклами
підвищити якість навчання водіїв в автошколах
посилити контроль з боку поліції за дотриманням ПДР України учасниками руху
579_20.jpg , Назад Вперед
Соціальна реклама - Увага! Діти на дорозі!
Докладніше
433_ucraina280.jpg Назад Вперед

Робота з дітьми

Поради батькам про безпеку Дорожнього руху
Докладніше
«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Календар ВБДР інформує

ДАІ інформує     
Графік зведень за місяць

ДТП за добу9
В них загинуло людей2
В них травмовано людей7
Всього виявлено порушень ПДР України217
Керування у стані алкогольного сп’яніння 11
Перевищення встановленої швидкості руху-
Проїзд на заборонений сигнал світлофора1
Порушення правил обгону2
Порушення правил проїзду перехресть6
Порушення правил проїзду пішоходних переходів19
Порушення ПДР пішоходами31


Станом на 24.11.2016

Кількість


Графік зведень за останні 30 днів

Міністерство внутрішніх справ України
Погода за вікном

Погода по г.Днепропетровск
© Відділ безпеки дорожнього руху УПД ГУНП в Днiпропетровській областi, 2011 р.
При використанні матеріалів з сайту, посилання на ресурс обов’язкове!
Створення сайту лабораторія сайтів a2b, © ТОВ «ЮМА-ТЕХНІКА»