Розрахунок теплої підлоги: як розрахувати за квадратним метрам

rozrahunok-teplo%d1%97-pidlogi

Водяні теплі підлоги з регульованим підігрівом все частіше застосовуються в якості вирішення питання обігріву кімнати. При ремонті або будівництві можна зробити укладання системи трубопроводів замкнутого циклу під фінішне покриття.

Таким чином, всередині приміщення забезпечується комфортна температура незалежно від роботи центрального опалення, якщо воно є. Точну кількість матеріалів, що потрібні для роботи, може дати тільки правильний розрахунок водяного теплої підлоги. Щоб зробити його правильно, потрібно ознайомитися з деталями цієї роботи.

Загальні відомості

Водяний тепла підлога, розрахунок якого належить зробити, укладається з певним кроком у вигляді змійовика для того, щоб покрити прямокутну площу кімнати або по спіралі при влаштуванні круглого підігріву.

Монтаж проводиться на підготовленій підставі, після чого пів заливається бетонною стяжкою. Переробки в цьому виді будівельних робіт не допускаються. Весь процес повинен бути розрахований і влаштований за один раз.

Розрахувати водяна тепла підлога можна самостійно без залучення проектних організацій. Зробити це в абсолютній відповідності з будівельними нормами і правилами нелегко, але цілком можливо.

Неоціненну допомогу початківцям здатна надати програма для розрахунку теплої підлоги, так званий онлайн-калькулятор, який можна знайти на сайтах спеціалізованих компаній.

Для визначення параметрів системи теплої підлоги калькулятор досить простий у застосуванні. Необхідно ввести вихідні дані, такі як температура подачі і обратки, матеріал труби і крок, з яким вона має бути укладена, а також вид підлогового покриття і висота стяжки.

Програма моментально зробить розрахунок і надасть величину середньої температури поверхні підлоги в відповідності з введеними параметрами. Також вона вважатиме питому теплову потужність і питома витрата теплоносія.

Розрахунок теплої підлоги водяного пристрою дозволить змонтувати систему, яка не створює магнітного поля на відміну від електричних нагрівальних елементів інших моделей теплих підлог. Водяний підігрів можна підключити до центральної системи опалення або виконати незалежним чином.

Дані для розрахунку

Перед тим, як розрахувати теплий водяний підлогу, необхідно зібрати вихідні дані.

Крок, з яким укладається контур, становить від 100 до 300 мм. Величина кроку регулює рівень підігріву. Тепловіддача теплої підлоги при маленькому кроці буде високою, а при великому – низькою. Відстань між трубками більше 300 мм робити не рекомендується, так як підлога буде прогріватися не рівномірно. Менше 100 мм не дозволить сама трубка. При великому вигині вона може змінитись.

Витрата труби в залежності від кроку представлений в таблиці.

КрокКількість труби на 1 м2
1100 мм.10 п. м.
2150 мм.6,7 п. м.
3200 мм.5 п. м.
4250 мм.4 п. м.
5300 мм.3,4 п. м.

Труби теплої підлоги бувають різних діаметрів. В залежності від величини даного параметра підбирається довжина всієї системи.

Для труб діаметром 2 см максимальна довжина труби не повинна перевищувати 120 м.

При використанні труб меншого діаметру максимально допустимий метраж буде знижуватися.

Так, трубопровід діаметром 1,6 см буде мати максимальну довжину тільки 100 м. Розрахунок довжини труби для теплої підлоги необхідно проводити з урахуванням кроку і перерізу трубопроводу.

Перед тим, як розрахувати водяній теплоносій, необхідно визначити, який рівень температури в приміщенні буде оптимальним. Температуру поверхні підлоги рекомендується розраховувати в межах від 27 до 35°С в залежності від виду покриття і призначення приміщення.

Так, для підлог з паркету або ламінату підходить температура 27°С. При улаштуванні покриттів з кахлю у ванній кімнаті або на кухні можна зробити температуру підлоги близько 33°С. Покриття з найвищою температурою 35°С рекомендується укладати по периметру зовнішніх стін. У житловій кімнаті температура підлогового покриття повинна бути 29°С.

Розрахунок теплої підлоги неможливий без визначення тепловтрат. При цьому враховуються такі параметри, як: висота поверху; планований рівень температури підлоги; кліматичні параметри регіону проживання; розміри периметра, висоти і площі приміщення; наявність і потужність існуючих джерел опалення; якісний склад матеріалів, з яких виконані зовнішні огороджувальні конструкції будинку.

Слід знати, що передача тепла від нагрівального елемента через стяжку підлоги не проходить без втрат, тому розрахункова температура теплоносія повинна бути на 10-15°С вище, ніж температура покриття, яка необхідна в підсумку.

Етапи розрахунку теплового підлоги

Після визначення форми контуру виробляється обчислення розмірів трубопроводу у відповідності з будівельними нормами і правилами. Розрахунок труби для теплої підлоги залежить від матеріалу виробу. Про те, які розрахунки необхідно зробити перед укладанням водяного опалення, дивіться у цьому відео:

Застосовуються такі матеріали, як нержавіюча сталь, мідь, поліетилен, пенопропілен та металопластикові вироби. Кожен матеріал має своїм коефіцієнтом теплопровідності. Залежно від тепловіддачі матеріалу можна підібрати оптимальний крок і розрахувати довжину.

Расчет теплого пола: как рассчитать по квадратным метрам

Розрахунок теплих водяних підлог триває обчисленням об’єму рідини, яку необхідно заповнити систему. Цей показник безпосередньо залежить від діаметра та довжини трубопроводу. Швидкість циркуляції рідини в системі визначається з урахуванням параметрів трубопроводу, таких як внутрішній діаметр трубки і тиск, на який вона розрахована.

На підставі зібраних даних визначається потужність водяного теплої підлоги. Цей показник дозволяє підібрати обладнання для підтримки температури і тиску в системі.

У приватних будинках можна використовувати тепловий насос. При його застосуванні не потрібен димохід, система буде працювати без підключення до вентиляційної шахти.

В іншому випадку можна підключити підігрівач підлоги до опалювальної системи. У квартирах оптимальним варіантом буде використання невеликого електричного нагрівача. Детальніше про пристрій нагріваються підлог дивіться в цьому корисному відео:

Важливо знати, що потужність насоса повинна бути на 20% більше, ніж розрахункова. Чим коротше буде прокладатися система підігріву підлоги, тим нижчі будуть витрати на роботу циркуляційного насоса, так як при малому метражі можна використовувати насос з невеликою потужністю.

Безумовно, теплі підлоги підвищать загальний рівень комфорту. Також результат цієї роботи вплине на привабливість нерухомості в разі продажу. Енергоефективність подібних систем дозволяє економити на опаленні, підтримуючи комфортний рівень температури в осінній, зимовий та весняний періоди.

0 Мнений

Анна Борзенкова

Оставить ваше мнение