Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Про зміни в правилах перевезення небезпечних вантажів.

2 березня 2000 року Україна приєдналась до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів, що забезпечило можливість експорту і імпорту небезпечних вантажів автомобільним транспортом України.
Але основною метою угоди є запобігання аваріям, катастрофам та іншим надзвичайним ситуаціям, які можуть виникнути під час таких перевезень.
Збитки, які наносяться при перевезенні небезпечних вантажів, тягнуть за собою гибель і захворювання людей, ураження навколишнього середовища (екологічні збитки), пошкодження технічних засобів, доріг, промислових об’єктів, жилих будинків, архітектурно – історичних пам’ятників, а також місць відпочинку.
Так, в минулому році на території області сталося дві дорожньо-транспортні пригоди за участю автомобілів, що перевозили небезпечні вантажі. В першій пригоді водій не впорався з керування і допустив перекидання причепу, в наслідок цього на проїзну частину випало 10 мішків з небезпечним вантажем "грамонітом". В іншій дорожньо-транспортній пригоді в результаті зустрічного зіткнення автомобіля Камаз та "Альфа-Ромео", отримали травми водій та пасажир.
В цьому році в "годину-пік" у м.Києві на проспекті М.Бажана (одна з транзитних магістралей міста) під час руху вантажного автомобіля МАЗ-5337 з причепом, унаслідок технічної несправності сталося відокремлення причепа-цистерни від тягача, зіткнення його з парапетним огородженням підземного пішохідного переходу та подальше перекидання. Після цього розпочалося витікання бензину на проїжджу частину дороги. Рух транспорту було перекрито на 3 години.
Враховуючи, що в Україні з прийняттям в 2000 році Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів", припинила дію Інструкція про забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом, встало питання про розроблення і прийняття нових Правил перевезення небезпечних вантажів. Тому з 26 липня 2004 року в Україні введені в дію державні Правила перевезення небезпечних вантажів.
Прийняття даного нормативного акту дозволило чітко відокремити права і обов’язки суб’єктів, задіяних на транспортуванні небезпечних вантажів, визначити перелік даних вантажів, затвердити зразки необхідних для перевезення документів, тощо.
Якщо більш детально проаналізувати зміни які відобразились в нових Правилах, то це в першу чергу є наступне:

чітке визначення і роз’яснення в розділі "1" термінів, що використовуються у Правилах. В цьому ж розділі вказані положення, коли дія Правил на перевезення небезпечних вантажів не поширюється, та вимоги, які необхідно виконувати при перевезенні речовин упакованих в обмежених кількостях.
в розділах "2" і "3" вказані вимоги, які необхідно виконувати при підготовці небезпечних вантажів до перевезень та маркування при цьому упаковок. Так, наприклад, в цих розділах дано вичерпне роз’яснення щодо знаків небезпеки для вантажів усіх дев’яти класів, а також вказано, як маркується аварійна і неочищена тара.
розділ "4" містить всю необхідну інформацію про способи перевезення небезпечних вантажів. Особлива увага в ньому надана перевезенню вибухових речовин і виробів, а також небезпечних вантажів в цистернах.
для перевізників найбільш важливими є розділи "5" і "6", де зазначені вимоги до транспортних засобів та їх обладнання при перевезенні небезпечних вантажів. В цих розділах перевізникам слід звернути увагу на те, що деякі вимоги діють в залежності від року реєстрації транспортних засобів або застосовуються після 31.12.2007 року.
в розділі "7" вказано, що водії та інші особи, обов’язки яких пов’язані з автомобільними перевезеннями небезпечних вантажів, зобов’язані пройти курси спеціальної підготовки та одержати відповідні свідоцтва. В цьому розділі визначено термін дії свідоцтв та порядок їх продовження.
розділом "8" передбачено призначення уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів та визначено функції, які на них покладаються.
в розділах "9", "10" зазначено порядок отримання дозволів на дорожнє перевезення небезпечних вантажів і які документи повинні знаходитись на транспортній одиниці. Особливою вимогою "9" розділу є те, що вантажовідправник зобов’язаний забезпечити перевізника письмовою інструкцією на випадок аварії або надзвичайних ситуацій та несе відповідальність за її зміст.
всі вимоги щодо позначення транспортних засобів, цистерн і контейнерів інформаційними таблицями небезпечного вантажу та знаками безпеки, викладені в розділі "12".
в розділі "16" надана необхідна інформація про контроль за дорожнім перевезенням небезпечних вантажів.

В Правилах є також п'ятнадцать необхідних додатків. При цьому, основним і найбільш важливим є додаток №15, що містить перелік всіх небезпечних вантажів по класифікації ООН. Такий перелік публікується в офіційних документах України вперше.
Цими Правилами не передбачено технічні умови на перевезення небезпечних вантажів і встановлення на транспортних засобах оранжевих миготливих маячків.
Які ж документи повинен мати при собі водій під час перевезення небезпечних вантажів? Так під час перевезення небезпечних вантажів на транспортній одиниці, крім перелічених у Правилах дорожнього руху, повинні знаходитись такі документи:

Товарно-транспортний документ на небезпечні вантажі. Якщо кількість вантажів не дозволяє завантажити їх цілком в одну транспортну одиницю, то складаються окремі транспортні документи або робляться копії єдиного документа на кількість завантажених транспортних одиниць.
Свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів. Даний документ нового зразку згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.02 р. №932 захищений голографічними елементами. Починаючи з жовтня 2004 року відповідні свідоцтва видаються перевізникам в підрозділах Державтоінспекції за місцем реєстрації транспорту з терміном дії до трьох місяців. У разі транспортних одиниць, які складаються із декількох транспортних засобів, свідоцтво видається на кожний транспортний засіб окремо.
ДОПНВ - свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі. ДОПНВ - свідоцтва старого зразку 2000 року, якщо термін їх дії не закінчився, також дійсні, як і свідоцтва нового зразку 2004 року. Для закінчення курсів і отримання даного свідоцтва перевізникам необхідно звернутись до обласного Регіонального навчально-методичного центру з спеціальної підготовки водіїв та уповноважених осіб, які задіяні на перевезенні небезпечних вантажів. Додаткову інформацію з даного питання можна отримати в Управлінні Державтоінспекції Дніпропетровської області.
Письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайних ситуацій. Дані письмові інструкції перевізник отримує у вантажовідправника. Письмові інструкції зберігаються в кабіні транспортного засобу таким чином, щоб їх можна було легко дістати. Відправник вантажу несе відповідальність за зміст письмових інструкцій та їх відповідність вантажу. Перевізник несе відповідальність за те, щоб водії, які беруть участь у перевезенні, були ознайомлені зі змістом письмових інструкцій та належно їх виконували.
Узгодження маршруту перевезення небезпечного вантажу, виданий Державтоінспекцією. Узгодження видається перевізнику в залежності від вантажу і на термін, який не перевищує 3-ох місяців, але не більше терміну дії свідоцтва про допуск транспорту, ДОПНВ - свідоцтва водія та договору обов’язкового страхування. В узгодженнях заборонено вносити будь-які виправленні та зміни. Видача узгоджень здійснюється відповідним підрозділом ДАІ в залежності від маршрутів перевезення. Наприклад, в випадку здійснення перевезення небезпечного вантажу по території області і України - дозвіл видається Управлінням ДАІ УМВС в області, по місту та районам – міжрайонними підрозділами ДАІ при УМВС України в Дніпропетровській області по території обслуговування будуть здійснюватись перевезення.
Типовий договір обов’язкового страхування відповідності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків під час перевезення небезпечних вантажів. Згідно п.17. постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2002 р. № 733 без укладання договору страхування, узгодження на перевезення небезпечного вантажу автомобільним транспортом Державтоінспекцією МВС не видається.

Оригінали всіх вищевказаних документів повинні знаходитись у водія під час перевезення.
Додаткову інформацію з питань оформлення і узгодження документів, що дають право на перевезення небезпечних вантажів можна отримати в відділі з нагляду за перевезенням небезпечних вантажів та станом доріг Управління ДАІ УМВС в Дніпропетровській області за адресою:
м.Дніпропетровськ, вул.Поля,1, 2-й поверх, каб.№ 28, 27 або по телефону 47-85-16, 726-52-67 (факс).


Управління ДАІ в Дніпропетровській області


2-04-2007, 16:13
Інформація
Коментувати новини на сайті можливо тільки протягом 1 днів з дня публікації.
Сектори з обслуговування міст та районів:
Інші підрозділи:
 
Опитування

"Щоб Ви запропонували для поліпшення стану безпеки дорожнього руху?"

збільшити штрафи (відповідальність) за порушення ПДР
удосконалити дорожню інфраструктуру та організацію дорожнього руху
проводити роз’яснювальну роботу за допомогою ЗМІ та соцреклами
підвищити якість навчання водіїв в автошколах
посилити контроль з боку поліції за дотриманням ПДР України учасниками руху
579_20.jpg , Назад Вперед
Соціальна реклама - Увага! Діти на дорозі!
Докладніше
433_ucraina280.jpg Назад Вперед

Робота з дітьми

Поради батькам про безпеку Дорожнього руху
Докладніше
«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Календар ВБДР інформує

ДАІ інформує     
Графік зведень за місяць

ДТП за добу9
В них загинуло людей2
В них травмовано людей7
Всього виявлено порушень ПДР України217
Керування у стані алкогольного сп’яніння 11
Перевищення встановленої швидкості руху-
Проїзд на заборонений сигнал світлофора1
Порушення правил обгону2
Порушення правил проїзду перехресть6
Порушення правил проїзду пішоходних переходів19
Порушення ПДР пішоходами31


Станом на 24.11.2016

Кількість


Графік зведень за останні 30 днів

Міністерство внутрішніх справ України
Погода за вікном

Погода по г.Днепропетровск
© Відділ безпеки дорожнього руху УПД ГУНП в Днiпропетровській областi, 2011 р.
При використанні матеріалів з сайту, посилання на ресурс обов’язкове!
Створення сайту лабораторія сайтів a2b, © ТОВ «ЮМА-ТЕХНІКА»