Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Історія руху ЮІР

Руху Юних Інспекторів Дорожнього Руху вже більш 30 років, він бере свій початок з Радянських часів.
Секретаріатом ЦК ВЛКСМ, колегією МВС СРСР і колегією Міністерства освіти СРСР було затверджено "Положення про загони юних інспекторів руху". Організацію таких загонів було доручено комсомольським організаціям, а органам внутрішніх справ поставлено в обов'язок надавати їм посильну допомогу. До середини 70-х років в Україні було створено й активно діяло майже 3 тисячі загонів юних інспекторів руху (ЮІР), у яких брали участь більш як 51 тисяча школярів. По Радянському Союзі вже налічувалося близько 14 тисяч загонів. Було проведено 11 республіканських зльотів юних інспекторів руху. Перший Всеросійський зліт ЮІР було скликано наприкінці вересня 1975 року в піонерському таборі "Орлятко", куди в порядку заохочення дістали путівки 870 школярів - активних членів загонів – переможців місцевих зльотів ЮІР.
З метою активізації і поліпшення роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму на дорогах Дніпропетровської області, а також з метою використання нових форм масової пропаганди правил дорожнього руху серед дітей, 6 квітня 1973 року ухвалено Наказ Міністра культури і Міністра внутрішніх справ СРСР № 199/91, в якому культурно-просвітнім установам запропоновано активізувати роботу з боротьби з дитячим травматизмом на транспорті.
У липні цього ж року підписано Наказ Дніпропетровського обласного управління культури, начальника УМВС Дніпропетровської області і завідувача Дніпропетровським облкоммунхозом із пропозицією підвідомчим організаціям створити на території центральних парків культури і відпочинку Дніпропетровська дитячі авто городки з пунктами прокату дитячого транспорту, організовувати вікторини, вечора питань і відповідей, змагання й ігри по темі безпеки дорожнього руху.
Так почався рух, що у наслідку і стало іменуватися рух ЮІР.
Зусиллями взаємодії комітетів комсомолу, відділів Народної освіти і Державтоінспекції, у школах Дніпропетровської області в 1975 створено 278 загонів юних інспекторів руху, що нараховують у своїх рядах 3745 чоловік. ЮІРівці чергували в мікрорайонах, навчали правилам дорожнього руху в школах і підшефних дитячих садках, проводили заняття з молодшими школярами на дитячих авто площадках, стежили за станом шкільних класів і куточків по безпеці дорожнього руху.
20 грудня 1992 року Наказом Міністерства освіти і Міністерства внутрішніх справ України № 226/733 затверджена розробка положення про загони юних інспекторів руху України й оглядах їхньої роботи. Засновано проведення щорічних змагань і оглядів роботи загонів ЮІР, змагань юних велосипедистів "Безпечне колесо", загальноукраїнських рейдів "Увага – діти!", введене обов'язкове вивчення Правил дорожнього руху в школах у рамках навчальної програми.
В даний час в Україні налічується близько 600 тисяч юних інспекторів руху, вони з задоволенням змагаються, їздять на зльоти в Дитячий центр "Молода Гвардія", що проводилися там щорічно до 2000 року, а потім Рух ЮІР поміняв прописку - тепер дітей щиро приймає Міжнародний дитячий центр "Артек". Рух ЮІР здобуває міжнародний характер - проводяться спільні заходи, зустрічі з командами юних інспекторів руху Росії і Білорусії. Юні інспектори пропагують дотримання правил дорожнього руху серед однолітків і навіть дорослих. У багатьох школах створюються загони юних інспекторів руху, діяльність яких стала невід'ємною частиною комплексного навчально-виховного процесу по попередженню дитячого дорожньо-транспортного травматизму, по підвищенню загальних знань, умінь і навичок у сфері безпеки дорожнього руху серед дітей і підлітків.


Державтоінспекція УМВС України в Дніпропетровській області

12-05-2006, 14:43
Інформація
Коментувати новини на сайті можливо тільки протягом 1 днів з дня публікації.
Сектори з обслуговування міст та районів:
Інші підрозділи:
 
Опитування

"Щоб Ви запропонували для поліпшення стану безпеки дорожнього руху?"

збільшити штрафи (відповідальність) за порушення ПДР
удосконалити дорожню інфраструктуру та організацію дорожнього руху
проводити роз’яснювальну роботу за допомогою ЗМІ та соцреклами
підвищити якість навчання водіїв в автошколах
посилити контроль з боку поліції за дотриманням ПДР України учасниками руху
579_20.jpg , Назад Вперед
Соціальна реклама - Увага! Діти на дорозі!
Докладніше
433_ucraina280.jpg Назад Вперед

Робота з дітьми

Поради батькам про безпеку Дорожнього руху
Докладніше
«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Календар ВБДР інформує

ДАІ інформує     
Графік зведень за місяць

ДТП за добу9
В них загинуло людей2
В них травмовано людей7
Всього виявлено порушень ПДР України217
Керування у стані алкогольного сп’яніння 11
Перевищення встановленої швидкості руху-
Проїзд на заборонений сигнал світлофора1
Порушення правил обгону2
Порушення правил проїзду перехресть6
Порушення правил проїзду пішоходних переходів19
Порушення ПДР пішоходами31


Станом на 24.11.2016

Кількість


Графік зведень за останні 30 днів

Міністерство внутрішніх справ України
Погода за вікном

Погода по г.Днепропетровск
© Відділ безпеки дорожнього руху УПД ГУНП в Днiпропетровській областi, 2011 р.
При використанні матеріалів з сайту, посилання на ресурс обов’язкове!
Створення сайту лабораторія сайтів a2b, © ТОВ «ЮМА-ТЕХНІКА»